Ogrodniczy   Witamy na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Menu

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
tel. (+ 81) 445-65-05, 445-68-67Aktualności

05.11.2019

   W dniu 30 października studenci z kierunku „Architektura krajobrazu” pod opieką dr Margot Dudkiewicz z Katedry Architektury Krajobrazu, kontynuowali prace, rozpoczęte tydzień wcześniej, na terenie zieleni osiedlowej w dzielnicy Węglin Północny w Lublinie.

  Wspólnie z uczniami Technikum z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, kształcącymi się w zawodzie „technik architektury krajobrazu”, którymi opiekowała się mgr inż. arch. kraj. Anna Skarżycka, dosadzili na skwerze przy ul. Szwejka bulwy krokusów do ogólnej liczby 20 tys. sztuk.

  Zgodnie z podjętym założeniem, wszystkie z wprowadzanych na skwerze gatunków są cenne dla owadów zapylających, które już od marca korzystają z pożytku pyłkowego i nektarowego, zlatując się bardzo licznie z okolicznych pasiek i siedlisk (film wkrótce).

  Dzięki ogromnej masie wprowadzonego materiału roślinnego, dostarczonego przez jednego z mieszkańców, po raz kolejny zostanie uzyskany zachwycający wczesnowiosenny efekt, podobnie jak w latach ubiegłych (zdjęcia w załączeniu).

  Mieszkańcy przygotowali dla młodzieży przekąski, podziękowali za systematyczną pomoc w ich staraniach o upiększenie terenu i poprosili o jej kontynuację w latach następnych. Wspólne działania, koordynowane przez członków Rady Dzielnicy Węglin Północny, były okazją do nawiązania relacji i przekazania uczniom informacji na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Dr Beata Żuraw

 

 

 

 

 

 

 

 


« wstecz