20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
Ulotka PDF | Plan studiów | Efekty kształcenia
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent kierunku zdobędzie wszechstronną wiedzę ekonomiczną, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia obrotu handlowego. Będzie również przygotowany do prowadzenia wszechstronnych analiz informacji, wspierajacych podejmowanie racjonalnych decyzji gospodarczych.
Kompleksowy program nauczania umożliwi absolwentom dynamicznie wejść na współczesny rynek pracy, poprzez zatrudnienie w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych a także jednostkach samorządowych w kraju lub za granicą. Pozwoli również na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej.
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ!:
PRZYKŁADY PRZEDMIOTÓW W PROGRAMIE STUDIÓW:
Mikro- i Makroekonomia, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Zarządzanie, Marketing, Rachunkowość, Finanse publiczne i rynki finansowe.
Przedmioty w ramach specjalności: Przedsiębiorczość, Handel elektroniczny, Negocjacje w handlu, Zarządzanie sprzedażą detaliczną, Handel miedzynarodowy, Marketing usług, logistyka dystrybucji, Polityka celna.
Realizacja ustalonego programu nauczania umożliwi absolwentom po ukończeniu studiów, wykonywanie zawodu ekonomisty (np. w jednostkach samorządu terytorialnego), handlowca i księgowego w kraju oraz w innych państwach Unii Europejskiej, jak również pozwoli na samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej.
REKRUTACJA:
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nową maturą oparte jest na wynikach części pisemnej zewnętrznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane są mnożniki odnoszące się do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. JeżeLi kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.
- Laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależności od tematyki konkursu lub olimpiady uwzględnia się zasady preferencyjne.
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Język obcy nowożytny: | 1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: | 2.0 | 4.0 |
Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:
rekrutacja@up.lublin.pl , 81445 66 45,445 68 85
Wydział Agrobioinżynierii: ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 69 46,