Ogrodniczy   Witamy na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Menu

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
tel. (+ 81) 445-65-05, 445-68-67
Aktualności

16.09.2020

 

 

Z radością informujemy, że Pracownik naszej Katedry Architektury Krajobrazu - dr inż. Seweryn Malawski

zajął I miejsce w XIV edycji konkursu na doktorat z dziedziny nauk o kulturze,

organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury,

za pracę doktorską pt.  „Polskie ogrody rezydencjonalne XVIII wieku w świetle materiałów źródłowych. Rośliny i kompozycje”

 

 

 

https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/konkurs-na-prace-doktorska/aktualnosci/-wyniki-xiv-edycji-konkursu

 

 

Serdecznie gratulujemy!

 

26.08.2020

 

 

04.08.2020

 

Rożmowa z Panem Prof. dr hab. Janem Rylke w miesięczniku "Znak"

 

https://www.miesiecznik.znak.com.pl/jan-rylke-powalczmy-o-nasza-okolice/#

10.06.2020

 Zapraszamy do obejrzenia bardzo ciekawego filmowego wykładu o architekturze krajobrazu (i nie tylko) Pana Prof. Jana Rylke.

https://www.youtube.com/watch?v=YYq-qWD1S_M 

prof j rylke

31.05.2020


Drodzy Studenci, przed przyjściem do Katedry Architektury Krajobrazu w sprawach konsultacji prosimy o zapoznanie się z Komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zastosowanie się do wytycznych umieszczonych w linku poniżej:


https://www.up.lublin.pl/files/ogrodnictwo/2020/dziekanat/pismo_gis_z_dnia_12_maja_2020_r_-_zalecenia_dot_organizacji_zajec_(1).pdf

08.04.2020

 

18.03.2020

 

W dniu 5. marca 2020 r. odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Stoisko Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przyciągało uwagę odwiedzających wiosennymi kwiatami, ziołami, motylami i owocami. Koordynatorem stoiska była dr Margot Dudkiewicz z Katedry Architektury Krajobrazu.

 

Przygotowania do  tego dnia trwały przez kilka dni. Pani mgr Magdalena Błaziak razem ze studentką Alevtyną Kovtun wykonały materiały reklamowe kierunku Architektura krajobrazu – w formie wydruków rysunków Alexandera Dunkera, które przedstawiają dawną architekturę rezydencjonalną w otoczeniu pięknych ogrodów. Studentki – p. Izabela Izdebska i p. Julia Kręglicka opracowały interaktywny quiz z nagrodami z pytaniami z zakresu ogrodnictwa, sztuki i architektury.

 

Wspaniałą ozdobą wydziałowego stoiska była fotoramka ozdobiona różami, gerberami i bluszczem przy której wykonaniu pomagaliśmy dr Alicji Świstowskiej z Instytutu Produkcji Ogrodniczej i naszej architektce-florystce pani Ulianie Havrliv. Choć na jeden dzień zamieniliśmy również fontannę w kolorowy klomb z kwitnącymi drzewami, które wspaniale ozdobili różami, hortensjami i gerberami studenci II roku AK i dr Seweryn Malawski.

 

Chcieliśmy aby nasze Wydziałowe Stoisko było piękne i przyciągające  licznie odwiedzających tego dnia Centrum Kongresowe - kandydatów na studia, nauczycieli i wszyscy zainteresowanych. Dlatego zaprezentowaliśmy na nim obrazy, mozaiki i projekty studenckie. Nad całością tak, aby ta stanowiła piękną kompozycję czuwała dr Natalia Kot.

 

W dniu otwartym pracowników Katery Architektury Krajobrazu wspierali studenci kierunku Architektura krajobrazu, którzy swoim uśmiechem i zaangażowaniem promowali naszą ofertę edukacyjną, m.in. wyżej wymienieni oraz p. Vitalij Kucherevych, p. Mikołaj Staszek, p. Dominika Wiatrowska, p. Marlena Walenciuk i in.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ Piszą o nas ...  ]

 

05.03.2020

 

Relacja z Konferencji "Zawodowy strzał w 10" zorganizowanej w dniu 27 lutego 2020 r.

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

Przedstawiciele Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
kierunku Architektura krajobrazu
 mgr inż. arch. kraj. Magdalena Błaziak i dr inż. arch. kraj. Natalia Kot
zachęcały do podjęcia kształcenia na naszej Uczelni.
 
 
 
 
 
 

22.01.2020

 

Dnia 22 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac semestralnych wykonanych przez inżynierów, studentów studiów magisterskich kierunków: Architektura krajobrazu i Zielona urbanistyka,

z przedmiotów:

Projektowanie zintegrowane,

Projektowanie konserwatorskie,

Ocena krajobrazu kulturowego ,

Rewitalizacja,

Park miejski – funkcja, forma, relacja z krajobrazem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa będzie otwarta do 25 lutego 2020. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia wystawy do Łącznika w budynku Agro 2 przy ulicy Akademickiej 15 w Lublinie.