logo   Kliniki Weterynaryjne
Menu

ul. Głęboka, Lublin, tel. 445 61 21   mapa JAK TRAFIĆ?Oddział Drobnych Ssaków

« wstecz

 

Odział Drobnych Ssaków

 

 

 

przy klinice Chorób Zakaźnych

 

Specjalistyczny gabinet weterynaryjny zajmujący się profilaktyką i terapią królików, gryzoni, jak też innych małych ssaków

 

 

GODZINY PRZYJĘĆ:

poniedziałek - piątek:   godz. 8.15 - 13.45

Dyżur popołudniowy:    

poniedziałek  18.00 - 20.00, 

czwartek 18.00 - 20.00

 

 

[ LOKALIZACJA: UL. GŁĘBOKA, "stare ambulatorium" ]

 

Lekarz dyżurny:  

dr n.wet. Jerzy Ziętek

 

 

UWAGA!

 

 

PSY  I  KOTY  

zapraszamy także na ul. Głęboką, ale do budynku Nowych Klinik!  - nowy, duży budynek widoczny od frontu - ok 150 metrów od "starego" abulatorium.

 

  

 

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY?

 

Wizyta w gabinecie zawsze jest w pewien sposób stresująca dla zwierzęcia ale i dla właściciela. W pośpiechu zapominamy o co chcieliśmy zapytać, myli nam się czas pojawienia się symptomów, nie pamiętamy czym zwierzę było już kiedyś leczone. Jeśli chcesz, by Twój czas i środki nie poszły na marne, a zwierzę otrzymało fachową pomoc, zapamiętaj kilka prostych zasad:


1. Przygotuj się do rozmowy z lekarzem weterynarii. Drobne ssaki, z uwagi na małe rozmiary ciała nie mogą zostać zbadane klinicznie tak dokładnie jak np.: pies czy kot. Wywiad (czyli to, o co pyta lekarz) ma nieraz podstawowe znaczenie w ustaleniu diagnozy.

 

W szczególności zapamiętaj:

  • jakie objawy zwróciły Twoją uwagę?
  • kiedy się pojawiły?
  • czy już coś takiego miało miejsce?
  • jeśli tak, to jaka była wcześniejsza diagnoza i terapia?
  • scharakteryzuj ewentualne zmiany w apetycie, pragnieniu, wydalaniu kału i moczu
  • opisz stan ogólny zwierzęcia w domu
  • przypomnij sobie, czy w ostatnim czasie zwierzę mogło zostać zestresowane (podróż, remont), czy w domu pojawił się nowy mieszkaniec (człowiek, zwierzę), czy zmieniłeś karmę, podłoże, klatkę itp.
  • podpowiedz co według Ciebie mogło spowodować zły stan zwierzęcia (podanie nowalijek, zabawa z dzieckiem, zjedzenie rośliny doniczkowej, upadek, przegrzanie, walki itp.)


2. Przygotuj historię poprzednich wizyt razem z wynikami badań (jeśli korzystasz z usług innego gabinetu). Jako właściciel zwierzęcia masz prawo do wglądu w historie leczenia swojego pupila.


3. Mów prawdę. Naprawdę, lekarz weterynarii nie ma zadania by Ciebie oceniać przez pryzmat Twojego zaangażowania w zapewnienie dobrostanu zwierzęciu (no chyba, że uchybienia są bardzo znaczne...). Duże znaczenie mają informacje dotyczące czasu w jakim pojawiły się zmiany chorobowe oraz fakt, czy wcześniej próbowałeś leczenia na własną rękę. Doświadczony lekarz weterynarii na ogół od razu stwierdzi, że nie mówisz mu całej prawdy. W gorszym wypadku może Ci uwierzyć co będzie skutkowało nietrafioną diagnozą i nieskutecznym leczeniem.


4. Pytaj. Lekarz weterynarii powinien tak formułować swoje wnioski z badania, byś mógł je swobodnie zrozumieć. Tylko dobra komunikacja między dwoma osobami zainteresowanymi wyleczeniem Twojego zwierzęcia - lekarzem weterynarii i Tobą przyniesie owoc w postaci skutecznego leczenia.

Pożyteczną rzeczą jest przygotować sobie krótką notatkę przed wizytą w gabinecie.

Z życzeniami jak najrzadszych wizyt dotyczących poważnych problemów zdrowotnych,
Zespół Ambulatorium Drobnych Ssaków UP w Lublinie

 

 

 

[ źródło ]