ul. Głęboka, Lublin, tel. 445 61 21
JAK TRAFIĆ?
Odział Drobnych Ssaków |
przy klinice Chorób Zakaźnych
Specjalistyczny gabinet weterynaryjny zajmujący się profilaktyką i terapią królików, gryzoni, jak też innych małych ssaków
GODZINY PRZYJĘĆ: poniedziałek - piątek: godz. 8.15 - 13.45 Dyżur popołudniowy: poniedziałek 18.00 - 20.00, czwartek 18.00 - 20.00
[ LOKALIZACJA: UL. GŁĘBOKA, "stare ambulatorium" ]
Lekarz dyżurny: dr n.wet. Jerzy Ziętek
|
UWAGA!
|
PSY I KOTY zapraszamy także na ul. Głęboką, ale do budynku Nowych Klinik! - nowy, duży budynek widoczny od frontu - ok 150 metrów od "starego" abulatorium.
|
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY?
Wizyta w gabinecie zawsze jest w pewien sposób stresująca dla zwierzęcia ale i dla właściciela. W pośpiechu zapominamy o co chcieliśmy zapytać, myli nam się czas pojawienia się symptomów, nie pamiętamy czym zwierzę było już kiedyś leczone. Jeśli chcesz, by Twój czas i środki nie poszły na marne, a zwierzę otrzymało fachową pomoc, zapamiętaj kilka prostych zasad:
1. Przygotuj się do rozmowy z lekarzem weterynarii. Drobne ssaki, z uwagi na małe rozmiary ciała nie mogą zostać zbadane klinicznie tak dokładnie jak np.: pies czy kot. Wywiad (czyli to, o co pyta lekarz) ma nieraz podstawowe znaczenie w ustaleniu diagnozy.
W szczególności zapamiętaj:
2. Przygotuj historię poprzednich wizyt razem z wynikami badań (jeśli korzystasz z usług innego gabinetu). Jako właściciel zwierzęcia masz prawo do wglądu w historie leczenia swojego pupila.
3. Mów prawdę. Naprawdę, lekarz weterynarii nie ma zadania by Ciebie oceniać przez pryzmat Twojego zaangażowania w zapewnienie dobrostanu zwierzęciu (no chyba, że uchybienia są bardzo znaczne...). Duże znaczenie mają informacje dotyczące czasu w jakim pojawiły się zmiany chorobowe oraz fakt, czy wcześniej próbowałeś leczenia na własną rękę. Doświadczony lekarz weterynarii na ogół od razu stwierdzi, że nie mówisz mu całej prawdy. W gorszym wypadku może Ci uwierzyć co będzie skutkowało nietrafioną diagnozą i nieskutecznym leczeniem.
4. Pytaj. Lekarz weterynarii powinien tak formułować swoje wnioski z badania, byś mógł je swobodnie zrozumieć. Tylko dobra komunikacja między dwoma osobami zainteresowanymi wyleczeniem Twojego zwierzęcia - lekarzem weterynarii i Tobą przyniesie owoc w postaci skutecznego leczenia.
Pożyteczną rzeczą jest przygotować sobie krótką notatkę przed wizytą w gabinecie.
Z życzeniami jak najrzadszych wizyt dotyczących poważnych problemów zdrowotnych,
Zespół Ambulatorium Drobnych Ssaków UP w Lublinie